Barcode: 0717544301394
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, citric acid, modified food starch, xanthan gum, corn oil, sodium citrate, natural & artificial flavors, ascorbic acid (vitamin c), sodium benzoate (preservative), yellow #5 & #6 edta (to preserve freshness).
Additives
e211
e330
e331
e415
Related Products in Beverages
Dutch Mill Delight Non Fat Drinking Fermented Milk 0.1% Sugar Formula
Dutch Mill,ดัชมิลล์
B
ดัชมิลล์นมเปรี้ยวรสธรรมชาติ
ดัชมิลล์,dutch mill
E
นมกลิ่นอัลมอนด์
ดัชมิลล์,Dutch Mill
E NOVA 4
ดัชมิลล์ พรีเมี่ยมดาร์กช็อกโกแลต
ดัชมิลล์,Dutch Mill
E NOVA 4
Est Cola
เอส,Est
E NOVA 4
นมเปรี้ยวดัชมิลล์ 4-1 รสเบอร์รี่รวม
ดัชมิลล์,dutch mill
E
ดัชมิลล์ไลท์ รสส้ม
ดัชมิลล์,dutch mill
C
Loading…
Dutchmill
E NOVA 4
คาราเมลมัคคิอาโต้
arabus,อาราบัส
E NOVA 4
ดัชมิลล์ โยเกิร์ตพร้อมดื่ม
Dutch Mill,ดัชมิลล์
B
ดัชมิลล์ ดีไลท์ สูตรเคซีไอ
ดัชมิลล์,Dutch mill
E
เอสเปรสโซ่
Arabus,อาราบัส
E NOVA 4