Barcode: 8941189605735
Frutika
Categories
Available in
bangladesh
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 13.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
treated water, mango pulp, refined sugar, citric acid, sodium citrate, sodium benzoate, and mango flavor.
Additives
e211
e330
e331
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fine Egg Noodles
Blue Dragon
B NOVA 4
Light Coconut Milk
Blue dragon
E NOVA 4
Spicy Thai flavour imp
Blue Dragon
C NOVA 4
Beetroot Noodles
Blue Dragon
D NOVA 3
Sun-dried tomato paste
zest
E NOVA 3
blue dragon wholewheat noodles
Blue Dragon
A NOVA 4
Blue Dragon Whole Wheat Noodles
Blue dragon
A
makaron pszenny jajeczny
AB foods, Blue Dragon
D NOVA 4
Blue Dragon Panko Breadcrumb Mix
Haugen-Gruppen AS
B NOVA 3
Fine egg noodles
Blue Dragon
B NOVA 3
Creamed Coconut Block
Blue Dragon
D NOVA 1
Arroz sushi
Blue Dragon
B NOVA 1