Barcode: 8412147580048
Frutman
by Jake
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
made in spain
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 9.0 g |
Ingredients
Sucre, Sirop de Glucose, Eau, Farine de Blé (contient du gluten), Amidon de Mais, Graissos végetales (Palme), Acidifiants: E-330, E-296, Maltodextrine, Acidifiant: E-331, Arômes, Gelatine, Emulsifiant: E-471, Conservateur: E-202, Colorants: voir boite,
Allergens
gluten
Additives
e202
e296
e330
e331
e428
e471
Related Products in Snacks
Nachos sabor queso
GOYA
D NOVA 4
Barquillos artesanos al cacao
E NOVA 4
Caramelos de frutas
Natursoy
E NOVA 4
Churros Lazo
Auchan
C NOVA 4
Aceitunas
Santiveri
A NOVA 4
Chips de quinoa
Natursoy
D NOVA 3
Chesitas
E NOVA 4
Zanahoria con canela
D NOVA 4
Gajos de nqranja micheto
E NOVA 4
Patates Torres Selecta Herbes Mediterraneas
Torres
D NOVA 3
12 Neules Blanques
E NOVA 4
Palitrokes
Cumba
E NOVA 4