Barcode: 5200106133014
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, sugar, carbon dioxide, acid: citric acid, colorings: apocarotenal (E160E), anthocyanins, preservative: sodium benzoate, fruit flavors, antioxidant: ascorbic acid, stabilizers: gum arabic, glycerol esters of wood rosins
Additives
e160e
e163
e211
e290
e300
e330
e414
e445
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Té sabor limón
Freeway,Lidl
D NOVA 4 Eco-Score B
Dosette Lavazza A Modo Mio Espresso Deliziosamente
Lavazza
NOVA 1
Dolce Gusto Latte Macchiato Caramel
Nescafé, Nescafé Dolce Gusto
C NOVA 4
Nesquik
Nestlé,Dolce Gusto,Nescafé,Nescafé Dolce Gusto
NOVA 4 Eco-Score D
Barista Bebida de almendras
Almendrola,Liquats Vegetals
B NOVA 4 Eco-Score B
nestea lamaie
Nestea
D NOVA 4
Nestea - Lemon Ice Tea
Nestea
D NOVA 4
Nordische Beeren
Meßmer
B NOVA 4
High Protein Drink Vainilla 35g
Milbona,Lidl
D NOVA 4
Gazzosa Ville
Lurisia
E NOVA 3
Yazoo milk drink chocolate
Yazoo
C NOVA 4 Eco-Score C
Opti Pro bebida de chocolate con proteínas
Rio
NOVA 4