Barcode: 8412270284042
Frutos secos Quivalsa
by Quivalsa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
green dot
no vegan
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 523.1 kcal |
| Fat | 34.3 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 43.2 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
_Cacahuete_ frito, maíz frito, aperitivo horneado BBQ (sémola de maíz, sémola de arroz, azúcar, aceite girasol, aroma barbacoa (aromas, aroma de humo, maltodextrina, sal, potenciadores del sabor E-621 y E-631)), pipas fritas, aceite girasol, sal.
Allergens
peanuts
Additives
e621
e631
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sliced mushrooms
A NOVA 3
Greek Garden Style Seasoning Blend
Ht Traders
C NOVA 1
Sliced mushrooms
A NOVA 3
Rice, chicken
Harris Teeter
D NOVA 4
Honey crisp apple juice
E
Gala apple juice, gala apple
Harris Teeter Organics
E
100% whole wheat bread, 100% whole wheat
B NOVA 4
French vanilla non-dairy coffee creamer, french vanilla
Harris Teeter
E NOVA 4
Coconut oil
E NOVA 2
Stems and pieces mushrooms
A NOVA 3
Non-Dairy Coffee Creamer
Harris Teeter
E NOVA 4
100% pure gravenstein apple juice
Harris Teeter
E