Barcode: 5601050036978
Frutos Silvestres
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
green dot
no added sugar
no fat
ecoponto amarelo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Leite_ parcialmente desnatado pasteurizado, concentrado de _sólidos lácteos_ reconstituído, polpas de framboesa (0,7%), amora (0,7%) e mirtilo (0,7%), concentrado de cenoura e mirtilo, aroma natural, edulcorante (glicosídeos de esteviol) e fermentos láticos.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Zaxby's, Cherry Coke, 22 Oz
Zaxby's
B
Einstein Bros, Iced Coffee, Large
Einstein Bros
B
Taco Bell, Orange Cream Pop Freeze, 32 Fl Oz
Taco Bell
B
Panda Express, Lipton Brisk Raspberry, Medium
Panda Express
B
Steak 'N Shake, Chocolate Banana Milkshake, Kids & Small
Steak 'N Shake
E
Red Robin, Strawberry Smoothie
Red Robin
E
Perkins, Molson Canadian Ale
Perkins
B
Chili's, Fresh For $5, Mango Margarita
Chili's
E
Wawa, Low Fat French Vanilla Cappuccino, 20 Oz
Wawa
B
Sheetz, Strawberry Milkshake, Large
Sheetz
E
Papa John's, Lipton Sparkling Iced Tea Peach, 12 Oz
Papa John's
B
Jamba Juice, Purely Carrot, 21 Fl Oz
Jamba Juice
B