Barcode: 5601050036961
Frutos Tropicais
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
no artificial flavors
green dot
natural flavors
new recipe
no added sugar
no artificial colors
no artificial colours or flavours
no fat
with sweeteners
ecoponto amarelo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Leite_ parcialmente desnatado pasteurizado, concentrado de _sólidos lácteos_ reconstituído, polpas de manga (0,75%), pêssego (0,75%) e maracujá (0,5%), concentrado de cenoura, aromas naturais, edulcorantes (sucralose e acessulfame K) e fermentos láticos.
Allergens
milk
Additives
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Olive Garden, Strawberry Banana Smoothie
Olive Garden
E
Firehouse Subs, POWERade Lemon, 12 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Firehouse Subs, Vitaminwater Tropical-C, 32 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Papa John's, Crush Pineapple, 2 Liter
Papa John's
E
Olive Garden, Dr Pepper
Olive Garden
E
LongHorn Steakhouse, Watermelon Margarita
LongHorn Steakhouse
E
Dunkin' Donuts, Blackberry Fruited Iced Tea, Large
Dunkin' Donuts
B
TGI Friday's, Jager Bomb
TGI Friday's
E
Chili's, Cranberry Juice, Kids
Chili's
E
Perkins, Sawmill Creek Merlot
Perkins
B
Wendy's, Sprite, Medium
Wendy's
E
Starbucks, Teavana Shaken Strawberry Green Tea Infusion Lemonade, Venti Iced
Starbucks
B