Barcode: 5601151317105
Frutos vermelhos
by Compal
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, portugal, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, sumos de uva tinta (12%), maçã (9%), framboesa (6%), groselho (5%), morango (4%) e arando (4%): à base de concentrados e edulcorante: glicosídeos de esteviol.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kokosöl
Ener, enerBio
E NOVA 2
Hafer Mandel drink
Enerbio
C NOVA 3
Edel-Nuss-Mix
Genuss Plus, Rossmann
D NOVA 1
Walnusskerne
Ener Bio
A NOVA 1
enerBiO Couscous
Rossmann, Roßmann enerBiO Naturland, enerBio, Tupperware Eidgenosse 1.1l
A NOVA 1
Dinkel Sesam kräcker
EnerBio
C NOVA 3
Porridge Schoko-Kakaonibs
enerBiO
D NOVA 4
Erbsen Barista
enerBio
C NOVA 3
Erdnusskerne
EnerBio
A NOVA 1
Studenten Frutter mit Cranberries
enerBio
D NOVA 3
Tomatenmark
Ener Bio, Rossmann, enerBio
A NOVA 1
Oliven Mix in Kräutern
enerBiO
D NOVA 3