Barcode: 80459460
Frutta & frutta fragole
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
eu organic
it bio 009
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 161.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 39.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fragole* 60%, succo di mela concentrato*, gelificante: pectina, correttore di acidità: acido citrico, (,quot,da agricoltura biologica)
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tropicana Réveil des Tropiques
Tropicana
C NOVA 1
Tropicana pomme abricot poire
Tropicana
C NOVA 1
Tropicana Pamplemousse rose
Tropicana
C NOVA 1
Tropicana Ananas pressés
Tropicana
C NOVA 1
Naked Blue Machine Apple & Blueberry Smoothie
Naked
C NOVA 4
Tropicana Ananas citron vert
Tropicana
C NOVA 1
Tropicana Sanguinello
Tropicana
C NOVA 1
Tropicana Délice d'agrumes
Tropicana
C NOVA 1
Tropicana Pure premium réveil fruité 1,1 L
Tropicana
C NOVA 1
Cruesli miel et noisettes
Cruesli, QUAKER
B NOVA 4
Tropicana Pomme pressée
Tropicana
D NOVA 1
Naked Green Machine Apple, Kiwi & Pineapple Smoothie
Naked
D NOVA 4