Barcode: 8017596108609
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 471.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 11.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Uva essicata 30% (uva secca, olio di semi di cotone), mandorle pelate 20% nocciole sgusciate 20%, noci squsciate 20%, anacardi sgusciati 10%. Può contenere tracce di altra rarita a guscio, arachidi e solfiti.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Long Grain Brown Rice
Wehah Farm Inc, Lundberg Family Farms
A NOVA 1
Organic White Akita Rice
Lundberg Family Farms
B NOVA 1
Organic California Brown Basmati Rice
Wehah Farm Inc, Lundberg Family Farms
B NOVA 1
Organic long grain white rice
Lundberg Family Farms
B NOVA 1
Organic Brown Short Grain Rice
Lundberg Family Farms
A
California Brown Basmati Rice
Wehah Farm Inc, Lundberg Family Farms
B
Brown Long Grain Rice
Wehah Farm Inc, Lundberg Family Farms
A
California White Basmati Rice
Lundberg Family Farms
B
Brown Short Grain Rice
Lundberg Family Farms
A
Organic California White Basmati Rice
Wehah Farm Inc, Lundberg Family Farms
B NOVA 1
California White Basmati Gourmet Rice
Lundberg Family Farms
B NOVA 1
Brown Sweet Rice
Lundberg, Wehah Farm Inc, Lundberg Family Farms
B