Barcode: 14043383
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 553.0 kcal |
| Fat | 41.0 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 28.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 8.2 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Misto di frutta secca sgusciata e mirtilli rossi disidratati zuccherati in proporzione variabile: NOCI sgusciate, MANDORLE sgusciate, NOCCIOLE sgusciate, mirtilli rossi essiccati zuccherati (mirtilli rossi, zucchero, olio di semi di girasole).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra virgin olive oil
C
Pitted Green Olives
Gaea Products, Gaea
D NOVA 3
Organic Pitted Green Olives
Gaea Products, Gaea
A NOVA 3
Extra virgin olive oil with a dash of basil
C NOVA 2
Sitia Extra Virgin Olive Oil
Gaea
B
Kalamata Extra Virgin Olive Oil
Cat Cora's Kitchen, Gaea
B
Greek Extra Virgin Olive Oil
Gaea Products S.A., Gaea
B
Extra virgin olive oil with a dash of garlic
C NOVA 2
Extra virgin olive oil with a dash of lemon
C NOVA 2
Extra virgin olive oil
C
Stuffed Green Olives With Real Pimento
Gaea Products S.A., Gaea
D NOVA 3
Stuffed green olives with garlic
Gaea Products S.A., Gaea
NOVA 3