Barcode: 86933148
Frutti
by uludag
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no preservatives
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 8.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau minérale naturelle gazéifiée, sucre, acidifiant : acide citrique, arôme.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Apfelschorle
aro
B NOVA 4
Schloß Cola
E NOVA 4
Bio Apfel Saft naturtrüb
Bad Hönninger
C NOVA 1
Osta Cola
NOVA 4
Secco
Valmarone
NOVA 4
Osta Sandi
Metzler, Osta
NOVA 4
Kinder Punsch
Hüttenglut
E NOVA 4
Légumes du jardin pâtes
Bebivita
NOVA 2
Frucht und Eisen
Bebivita
D
Apfelsaft
Bad Hönninger
C NOVA 1
Trauben Saft
Bad Hönninger
E NOVA 1
Karotten in Früchten
Bebivita
NOVA 1