Barcode: 42855293
Frutti di Bosco
by Zuegg
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 159.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 36.7 g |
| of which sugars | 34.7 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Frant t more", lamponi**, ribes nero**, mirtilli**), zucchero dt a di frutta, succo di limone concentrato**. SENZA GLUTINE, "D ca. Dopo l'apertura conservare in frigorifero e consumare entro i gi ingredienti di questa preparazione derivano da fo DEÖKO-006
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% juice from concentrate
H E Butt Grocery Company
C NOVA 1
Concentrate with vitamin c
H-E-B
D NOVA 1
Season Select Russet Potatoes
A NOVA 1
H-e-b, breakfast bread, cinnamon raisin
H-E-B, H E Butt Grocery Company
D NOVA 4
100% white grape juice
H-E-B
E NOVA 1
Extra Thin White Enriched Bread
H-E-B
C NOVA 4
100% Apple Juice
H-E-B
E NOVA 1
Fire roasted diced tomatoes
H-E-B Organics
B NOVA 3
canola oil
B NOVA 4
100% Juice
H.E.B
D NOVA 1
100% Orange & Pineapple juice
H-E-B
B NOVA 1
Almond Milk
H-E-B
C NOVA 4