Barcode: 3872242000011
Frutti di pace lamponi
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 184.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 44.0 g |
| of which sugars | 43.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Confettura extra di lamponi Ingredienti: lamponi, zucchero di canna gelificante pectina di frutta correttore di acidità: acido citrico Frutta utilizzata: 60g per 100g di prodotto finito
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vanilla almond naturally flavored granola
C NOVA 4
Rotini, whole grain macaroni product
A NOVA 4
100% whole wheat bread
Giant Eagle
B NOVA 4
Spaghetti, whole grain macaroni product
A NOVA 4
Homestyle baked beans, homestyle
A NOVA 4
Organic farfalle
Jumbo flaky biscuits, buttermilk
D NOVA 4
Thin spaghetti
A NOVA 4
Penne rigate, whole grain macaroni product
A NOVA 4
Enriched golden sliced buns, honey
Giant Eagle
C NOVA 4
Fresh bake baguette
C NOVA 3
Organic spinach & arugula blend
A NOVA 1