Barcode: 8001440127519
Frutti rossi zero
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no added sugar
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Acqua, succhi da concentrato di: arancia rossa 23%, uva rossa 15%, melagrana 1% e sambuco 1% estratto di carota e ibisco, aromi, acidificante: acido citrico, vitamina C, edulcoranti: sucralosio e acesulfame K. Senza glutine
Additives
e330
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
White bread
no name
C
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D