Barcode: 8050515302016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 95.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Purea di fragola 65%, concentrato di mela, succo di ribes nero ricostituito, fibra d'agrumi, succo di barbabietola concentrato
Related Products in Desserts
Low cow lite ice cream, pumpkin
A NOVA 4
Denali Mint Moose Tracks Ice Cream
Private Selection
D NOVA 4
Orange sherbet
Kroger
B NOVA 4
Deluxe cookies & cream churned light ice cream
Kroger
C NOVA 4
Deluxe lactose free peanut butter fudge swirl
Kroger
C NOVA 4
Deluxe vanilla bean churned artisan light ice cream
Kroger
D NOVA 4
Vanilla Bean
Simple Truth
D NOVA 4
Deluxe Churned Light Ice Cream, Caramel Delight
Kroger
D NOVA 4
Denali Extreme Moose Tracks Ice Cream
Private Selection,Kroger
NOVA 4
Kroger, deluxe churned light ice cream, death by chocolate
Kroger
D NOVA 4
Light ice cream
Kroger
D NOVA 4
KroFro Dark Chocolate Covered Raspberries
Kroger
D NOVA 4