Barcode: 5902221668265
Fruttimuss Chia Mango
by agrovita
Labels
low or no fat
low fat
reduced fat
Categories
Available in
france, romania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
55% piure de mere - apă - 7,9% piure de mango - 4% semințe de chia (Salvia hispanica) - 3,1% concentrat din mere - 1,9% concentrat din ananas - 1,9% concentrat din portocale - 1,4% piure de fructul pasiunii
Related Products in Desserts
Crème glacée vanille
ALNATURA
D NOVA 4
Schoko Eiscreme (TK)
Alnatura, Alnatura GmbH
D NOVA 4
Wiesehoff Wackelpudding Himbeergeschmack
Wiesenhof
C NOVA 4
Pudding Bourbon-Vanille
Alnatura, Alnatura GmbH
C NOVA 3
Vanille Pudding
Alnatura
C NOVA 3
Protein salted caramel BCAA pudding
Arla
A NOVA 4
Schokopudding
Alnatura, Alnatura GmbH
C NOVA 3
Melkunie protein chocolade pudding
Melkunie
A NOVA 4
Fitness Pudding Schoko Geschmack
Mein Q
A NOVA 4
Schoko Pudding
Alnatura, Alnatura GmbH
C NOVA 4
Bio-Sahne Pudding - Schoko
Andechser Natur
D NOVA 4
The Capital Grille, Apple Crostata
The Capital Grille
E