Barcode: 3027030018352
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 172.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, 1.1% pectines de fruit, acide citrique, acide sorbique
Additives
e200
e330
Related Products in Sweeteners
Pancake Syrup
Casa Cardenas
D NOVA 4
Pure cane sugar
E NOVA 2
Premium Syrup
Time For Treats
E NOVA 4
Nature's Calorie-Free Sweetener
Truvia
NOVA 4
Pure Cane Sugar
Casa Cardenas
E NOVA 2
Pancake Syrup
Casa Cardenas
E NOVA 4
Of victorio snow cone syrups made in usa
E NOVA 4
Pure cane sugar
Casa Cardenas
E NOVA 2
Watermelon premium syrup
E NOVA 4
Of victorio snow cone syrups made in usa
E NOVA 4
Premium Syrup
Time For Treats
E NOVA 4
Truvia, brown sugar blend
Truvia
D NOVA 4