Barcode: 7350009420228
Frutty
by Rapsy
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no lactose
allergianpassad
mjolkfri
Categories
Available in
denmark, norway, sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 87.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Veg.fett(palmolja), mod.majsstärkelse E1450 E1422, socker, maltodextrin av majs, veg. mjölksyra (ej frán mjölkprodukt), salt, citronsyra.
Additives
e1422
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hahne 5 Grain Flakes Muesli
Hahne
A
Kukuřičné lupínky
emco
C NOVA 4
Viel Früchte Müsli
HAHNE, ฮาทเน่
C NOVA 4
Hey! Kokos Himbere
Söbbeke
C NOVA 3
Gelee Bananen
Berggold, Heinerle-Berggold
E NOVA 4
Corn Flakes
Hahne
D NOVA 3
Haferflocker Oats
Hahne
B NOVA 1
Haferflocken oats
HAHNE
B NOVA 1
Basis Müsli Vollkorn
HAHNE
A NOVA 1
Mandel-Cranberry-Mix
Seeberger
D NOVA 3
Hey Kokos Mango-Vanille
Söbbeke
C NOVA 4
Gelee Ananas
Berggold
E NOVA 4