Barcode: 2000000054292
Fruyo alla pesca
by Fage, Fruyo
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
no preservatives
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 11.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Yogurt colato (latte scremato, fermenti lattici vivi), Pesca (10%), zucchero, amido di mais, succo di limone concentrato, aromi naturali
Related Products in Dairies
Sid's Farm Skim Milk
Sid's Farm
B NOVA 1
Pepper jack cheese crisps
Fresh Gourmet
E NOVA 3
Parmesan crisps, parmesan
Fresh Gourmet
E NOVA 3
Yogurt natural sin azúcar
Yes
A NOVA 4
Ricotta Requesón
Lactolac
Yogurt light
YES
A
Plain yogurt
Caravan
C NOVA 4
Vitalite Pro-digestion Deslactosado
Yes
B
Vanilla High Protein Milk Shake, Vanilla
MET-RX
E NOVA 4
Yogurt Natural Griego Sin Azúcar
YES
D
Yogurt
Yes
A NOVA 4
High protein milk shake
C NOVA 4