Barcode: 7622210874603
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.1 kcal |
| Fat | 12.7 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 65.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugar, cocoa mass, glucose syrup, humectant (glycerol), vegetable fats (palm, shea), emulsifiers (soya lecithin, e476), acid (citric acid), flavouring,
Allergens
soybeans
Additives
e322
e322i
e330
e422
e476
Related Products in Snacks
Utz, chocolate easter eggs, assorted
Utz
E NOVA 4
Saltine crackers
D NOVA 4
Original Fruit Flapjack Bar
Graze
E NOVA 4
New York Cheesecake
Wild Fork
E NOVA 4
Toasted coconut chips with sea salt
E NOVA 3
Edamame beans; spicy chickpeas & black pepper cashews
C NOVA 4
Graze, herby bread basket, mini basil breadsticks, oregano rice crackers and baked garlic croutons
Graze
E NOVA 4
Veggie protein power
Graze
D NOVA 4
Graze, punchy protein nuts
Graze
D NOVA 4
Dry Fruits Mix
Graze
C NOVA 3
Peanut Butter Filled Pretzels
Fresh Thyme Farmers Market
A NOVA 3
Dark Chocolate Buttons
Graze
E NOVA 4