Barcode: 9317224401454
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 8.1 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 46.6 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
Wheat flour, thiamine, folic acid, water, vegetable shortening, sugar, mineral salts, yeast, iodised salt, acidity regulator, preservative