Barcode: 5699367750656
Fu-chung, bean curd
by Fu-Chung
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 9.6 g |
Ingredients
Soyabean,salt,wine,soy,flour,red rice, water.
Related Products in Salted Snacks
Seasoned Mushroom
Lily
D NOVA 4
Kweichow, spicy convenient dish
Kweichow
E NOVA 3
Hosoda Bros. Inc., Boiled Flowering Fern
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 4
Minato, preserved shallot
Minato
D NOVA 4
Pickle vegetables
Shin-Shin Foods Co. Ltd.
E NOVA 4
Hosoda Bros Inc., Prepared Kidney Bean
Hosoda Bros Inc.
A NOVA 3
Salted turnip stripped in dressih sauce
Fu Chi Foods Co. Ltd.
B NOVA 3
Kc Central Trading Co., Pickled Radish
Kc Central Trading Co.
E NOVA 4
Kedainiu
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Hosoda Bros. Inc., Boiled Bamboo Shoot
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 1
Whole Pickled Tomatoes
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Hwa Nan Food, Strip Cucumber With Perilla
Hwa Nan Food Industrial Co. Ltd.
D NOVA 3