Barcode: 8437021866049
Fuah!
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
100 vegetable
no additives
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 518.0 kcal |
| Fat | 52.4 g |
| of which saturated | 36.0 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Water, coconut oil, CASHEW NUTS, lentil flour, potatoe starch, vegan Armagnac (0,75%), salt, vegan flavouring, sucrose, spices, sunflower oil, natural colouring: (turmeric, beetroot extract, paprika)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Peeled Soy Beans
Y & Y
NOVA 1
Rice stick noodle
Y&Y
B NOVA 1
Crostini italian crackers
E NOVA 3
PAN DUCALE
E NOVA 4
Brown Rice Vermicelli
Y & Y Brand,Young & Young Trading
NOVA 1
Rice Paper
Y&Y Brand
B NOVA 3
Patak's Hot Mango Chutney
Patak's
E NOVA 3
Sweet mango Chutney
Patak's
E NOVA 4
Instant ‘longlife’ Egg Noodles
Y&Y brand
Spinach rice vermicelli
C
Pickle à la Mangue
Patak's
E NOVA 3
Noodles
Kong Moon