Barcode: 4027900112073
Fuchs Burger Gewürzzubereitung
by Fuchs
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 240.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 44.5 g |
| of which sugars | 25.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 29.6 g |
Ingredients
Zwiebeln getoastet, Meersalz, Tomaten, Paprika geräuchert (Paprika, Rauch) 8%, Knoblauch geröstet (Knoblauch, Sonnenblumenöl), Pfeffer schwarz, Zitrone, Jalapeño Chili 0,5%.
Related Products in Gewürzzubereitung
Fuchs Feta Gewürzzubereitung
Fuchs
C NOVA 3
Italian Stullen Spice
Just Spices
NOVA 3
Whole foods market, hiker's trail mix
Whole Foods Market, Rocky Mountain Foods Inc.
C NOVA 3
Whole foods market, beet chips
Whole Foods Market, Rocky Mountain Foods Inc.
C NOVA 4
Whole foods market, green beans
Whole Foods Market, Rocky Mountain Foods Inc.
C NOVA 4
Whole foods market, okra spears
Whole Foods Market, Rocky Mountain Foods Inc.
A NOVA 4
Continental Divide Trail Mix
Whole Foods Market, Rocky Mountain Foods Inc.
Whole foods market, campfire gorp trail mix
Whole Foods Market, Rocky Mountain Foods Inc.
D NOVA 4
Whole foods market, veggie chips
Whole Foods Market, Rocky Mountain Foods Inc.
C NOVA 4
Whole foods market, tropical fruit bliss fruit mix
Whole Foods Market, Rocky Mountain Foods Inc.
D NOVA 3