Barcode: 5400101065925
Fucus dentele
by Carrefour
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Algue fraîche (Varech denté)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Frontera white bean chili starter
Frontera
NOVA 3
Extra Virgin Olive Oil
Cirio
B NOVA 2
Edamame (boiled soy bean)
A NOVA 3
Guacamole mix
Frontera
NOVA 4
Mild crushed fire roasted tomatillos with garlic & poblano pepper, fire roasted
Frontera, Frontera Foods Inc.
C NOVA 4
Mild crushed fire roasted tomatoes with roasted garlic & onion, roasted garlic & onion
Frontera, Frontera Foods Inc.
C NOVA 4
Mild crushed fire roasted tomatoes with chipotle, mild
Frontera, Frontera Foods Inc.
C NOVA 4
Organic Refried Beans
Frontera
C NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Pietro Coricelli Spa
B NOVA 2
Original Guacamole Mix
Frontera
NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Pietro Coricelli Spa
B
New york cut sauerkraut
C NOVA 4