Barcode: 7622201436001
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 15.5 g |
| of which saturated | 8.2 g |
| Carbohydrates | 77.3 g |
| of which sugars | 63.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
sugar, glucose syrup, palm oil cocoa butter cocoa mass, whey powder from immed milk powder, whey permeate powder (from milk milk fat, emulsifiers (lecithins, e471, e4421, flavourings, acidity per 100g 1880 kj each 22 g contains salt (sodium carbonates), salt and oricand, stabiliser (e509 we are passionate about our great quality cadbury produc not completely satisfied? please contact us: 14 g 0,07 g freephone 0800 818181 (uk only), energy fat 414 k
Allergens
milk
Additives
e322
e414
e471
e509
Related Products in Snacks
Nougat Soft Slab
Suprem'Nougat
E NOVA 4
Petits Calissons de Provence
E NOVA 4
Brioche Tressée Pur Beurre
Neuhauser S.A.S
D NOVA 4
Nougat
E NOVA 4
Les petits calissons de Provence
E NOVA 4
Brioche Tressée
Sans
D NOVA 4
Nougat Tendre de Montélimar
Suprem'Nougat
E NOVA 4
Maxi calisson de provence
E NOVA 4
Pâte de Nougat Tendre Framboise
G. Savin, Suprem' Nougat
E NOVA 4
Pain au lait
Neuhauser
D NOVA 4
Nougat tendre de Montélimar sachets papillotes individuels
Suprem'Nougat
E NOVA 4
Nougat tendre
SUPREM'NOUGAT
E NOVA 4