Barcode: 0007789046260
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 264.0 kcal |
| Fat | 16.7 g |
| of which saturated | 11.1 g |
| Carbohydrates | 22.2 g |
| of which sugars | 19.4 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic cream, organic skim milk, organic cane sugar, organic cocoa, organic locust bean gum, organic guar gum.
Additives
e410
e412
Related Products in Desserts
Ice Cream Vanilla - 4L
Peters
D Eco-Score B
Chocolate marshmallow premium ice cream
Turkey Hill
C NOVA 4
Coquilles
Pouce
C NOVA 3 Eco-Score B
Cinnamon churro milkshake
F’real
C NOVA 4
Soft scoop vanilla icecream
Tesco
C NOVA 4 Eco-Score C
Drumstick
Nestle
D NOVA 4 Eco-Score C
Griesspudding
Prix Garantie
C
Açai Sorbet
Açai Roots
C NOVA 4 Eco-Score B
High Protein Pudding Pistaziengeschmack
Milbona
A NOVA 4
Götterspeise Himbeer & Zitrone
Dr. Oetker
C NOVA 4
Pistachio Ice Cream
Häagen-Dazs
D NOVA 3
Maple Cinnamon Mush
Mush
C NOVA 3