Barcode: 0854041005254
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skim milk, erythritol (natural sweetener), fructose, cocoa (organic), locust bean gum, guar gum, cultures (l.bulgaricus, s. thermophilus).
Additives
e410
e412
e968
Related Products in Desserts
Mochi sherbet bonbons
G. T. Japan Inc.
D NOVA 4
Assorted Flavors Freezer Pops, Assorted
BIG Y
C NOVA 4
Sherbet
Maeda-En
C NOVA 4
Ice Cream, Green Tea
Maeda-En
D NOVA 4
Pudding snacks
C NOVA 4
Maeda-En, Ice Cream, Black Sesame
G. T. Japan Inc.
D NOVA 4
Assorted Flavors Freezer Pops, Assorted
BIG Y
C NOVA 4
Pudding snacks
C NOVA 4
Maeda-en, red bean ice cream, azuki
G.T Japan Inc.
D NOVA 4
Pudding snacks
C NOVA 4
Gourmet mochi ice cream bonbons
D NOVA 3
Pudding snacks
C NOVA 4