Barcode: 0011150589000
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 27.3 g |
| of which sugars | 20.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Water, corn syrup, high fructose corn syrup, whey, sugar, cocoa (processed with alkali), nonfat milk, whey protein concentrate, guar gum, dextrose.
Additives
e412
Related Products
48% de noisettes
Saveurs & Nature
E NOVA 3
Amandines chocolat pâte d'amande
Saveurs & Nature, Saveurs&Nature
E NOVA 4
Chocolat 70% gingembre confit
Saveurs & Nature
D NOVA 3
Caramel fleur de sel au chocolat au lait
Chocolats saveurs et nature
Chocolat 70 % écorces d'orange confites
Chocolaterie Saveurs&Nature
D NOVA 3
Chocolat Noir Et Menthe Poivree (100 GR)
Saveur Et Nature
Chocolats fins 70% cacao - Eclats de noisettes torréfiées
Saveurs & Nature,Saveurs Et Nature
D NOVA 3
BAKLAVA
Murat
E NOVA 3
Pâte à tartiner 48% amandes
Saveurs & Nature
D NOVA 3
Truffes Cacao
Saveurs & Nature
E NOVA 3