Barcode: 0064420555144
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 102.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 20.5 g |
| of which sugars | 14.8 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, Organic cane sugar, Organic skim milk powder, Organic inulin, Organic cocoa, Organic cream, Organic guar gum, Organic locust bean gum. May contain: Peanuts, Tree nuts, Egg, Soy, Wheat. Ingrédients: Eau, Sucre de canne biologique, Poudre de lait écrémé biologique, Inuline biologique, Cacao biologique, Crème biologique, Gomme de guar biologique, Gomme de caroube biologique. Peut contenir : Arachides, Noix, Œuf, Galaxy $20 FE 5G. KEEP FROZEN | GARDER CONGELÉ
Allergens
eggs
gluten
milk
nuts
soybeans
Additives
e410
e412
Related Products in Desserts
Famous Dave's, Hot Fudge Kahlua Brownie
Famous Dave's
E
Golden Corral, Apple Cobbler
Golden Corral
D
Moe's Southwest Grill, Chocolate Chunk Cookie
Moe's Southwest Grill
C
KFC, Cafe Valley Mini Chocolate Chip Cake
KFC
D
IHOP, Jr Ice Cream Sundae
IHOP
C
Baskin Robbins, Rainbow Sherbet, 4 Oz Scoop
Baskin Robbins
C
Dunkin' Donuts, New Yorker Donut
Dunkin' Donuts
E
Quiznos, Chocolate Chunk Cookie
Quiznos
E
Dairy Queen, Frosted Fudge Blizzard, Small
Dairy Queen
E
TGI Friday's, Vanilla Ice Cream, Kids Dessert
TGI Friday's
E
Super Premium Ice Cream
Oberweis Dairy North Aurora
D NOVA 4
Caramel Ice Cream
Mazoon Dairy
C NOVA 4