Barcode: 0845777009203
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 469.0 kcal |
| Fat | 28.1 g |
| of which saturated | 14.1 g |
| Carbohydrates | 56.3 g |
| of which sugars | 40.6 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Milk chocolate (sugar, cocoa butter, chocolate liquor, milk powder, soy lecithin [emulsifier] vanilla), dark chocolate (sugar, chocolate liquor processed with alkali, cocoa butter, milk fat, soy lecithin [emulsifier], natural flavor), corn syrup, almonds. sugar, milk, dipotassium phosphate, carrageenan, vitamin d3 cream, natural flavor, salt, water
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e340
e340ii
e407
Related Products in Snacks
Salted Peanuts
Planters
D NOVA 3
Schokolierte Nussmischung
Dm Bio
E NOVA 4
Hafer Doppelkeks mit Erdnussbutterfüllung
KoRo
E NOVA 4 Eco-Score D
SNICKERS BUTTERSCOTCH FLAVOUR
SNICKERS
E NOVA 4
Fetta alla Frutta Frutti Rossi
Eat Natural
C NOVA 4 Eco-Score C
Oreo Creme Cookies
Oreo
E NOVA 4 Eco-Score D
Mini tuc sour cream & onion
Tuc
E NOVA 4
Kräuterzucker
Ricola
E NOVA 4
Bio Hafer Cookies
Bio Sonne
E NOVA 4 Eco-Score E
Bande flan
D NOVA 4
Miche surprise
Thiriet
D NOVA 4
Pretzels with sea salt
E NOVA 3 Eco-Score B