Barcode: 0688267143748
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 39.3 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Sugar, bleached wheat flour, soybean oil, water, egg whites, palm oil, cocoa, contains less than 2% of each of the following: wheat starch, corn syrup, cornstarch, chicory inulin, salt, potassium sorbate (preservative), natural flavor, baking soda, rapeseed oil, milk solids blend (whey, nonfat milk), mono - and diglycerides, glycerol, sodium stearoyl lactylate, wheat fiber, calcium stearoyl lactylate, methylcellulose.
Allergens
milk
Additives
e202
e422
e461
e471
e481
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Strawberry baked squares with fruit filling soft baked bars
Quaker, Quaker Oats
C NOVA 4
Chewy Yogurt
Quaker
E NOVA 4
Granola bar
D NOVA 4
Peach almond multigrain fruit & nut bar
D NOVA 4
Banana honey nut crispy snack bars, banana honey nut
D NOVA 4
Baked Flats Cranberry Almond
Quaker, Quaker Oats
D NOVA 4
Granola
Quaker, Quaker Oats
E NOVA 4
Apple cinnamon Baked Squares
Quaker
C NOVA 4
Soft Protein Bar Salted Peanut Caramel
Barebell
NOVA 4
Blueberry nut baked flats crispy snack bars
Quaker
D NOVA 4
Baked protein bars
E NOVA 4
Chips deluxe rainbow mighty tiny chocolate chip cookies, chocolate chip
E NOVA 3