Barcode: 0049022828841
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,440.0 kcal |
| Fat | 93.8 g |
| of which saturated | 56.2 g |
| Carbohydrates | 131.0 g |
| of which sugars | 87.5 g |
| Fiber | 25.0 g |
| Proteins | 18.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
COCOA LIQUOR, SUGAR, COCOA BUTTER, CHOCOLATE BISCUIT PIECES (4%) (FLOUR BLEND [WHITE RICE FLOUR, POTATO STARCH, TAPIOCA STARCH, MAIZE FLOUR, BUCKWHEAT FLOUR, CALCIUM PHOSPHATE, SODIUM BICARBONATE, XANTHAN GUM], MARGARINE [PALM OIL, RAPESEED OIL, WATER, SA
Allergens
gluten
milk
nuts
Additives
e415
Related Products in Undefined
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4