Barcode: 0011150281461
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,510.0 kcal |
| Fat | 31.9 g |
| of which saturated | 6.4 g |
| Carbohydrates | 293.0 g |
| of which sugars | 191.0 g |
| Fiber | 12.9 g |
| Proteins | 12.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, ENRICHED BLEACHED FLOUR (BLEACHED WHEAT FLOUR, NIACIN, IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), COCOA (PROCESSED WITH ALKALI), PARTIALLY HYDROGENATED VEGETABLE SHORTENING (CONTAINS SOYBEAN OIL), SALT, CORN STARCH, ARTIFICIAL FLAVOR, LEAVENING (BAKING SODA).
Additives
e500
e500ii
Related Products in Undefined
Real Mayonnaise
Best Foods, Unilever
E NOVA 4
UNCURED PEPPERONI
Fiorucci
E NOVA 4
Honey Mustard Dressing, Topping & Spread
KEN'S Steak House
E NOVA 4
Organic Kefir cultured lowfat milk
Lifeway
A NOVA 4
Salted Butter
PLUGRÀ
E NOVA 4
Honey Roasted Peanuts
Essential Everyday
E NOVA 4
Pita Chips Simply Naked
Stacy's
D NOVA 3
Mixed-In Cottage Cheese & Chives Small Curd
Kemps
C NOVA 4
Italian Style Bread Crumbs
Publix
E NOVA 4
Sharp Cheddar Cheddar Cheese
Sargento
NOVA 4
Cottage Cheese Small Curd
Breakstone's
B NOVA 4
Sliced Blanched Almonds
Meijer
A NOVA 1