Barcode: 0011213164083
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,490.0 kcal |
| Fat | 7.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 340.0 g |
| of which sugars | 222.0 g |
| Fiber | 14.6 g |
| Proteins | 14.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, ENRICHED BLEACHED FLOUR (BLEACHED WHEAT FLOUR, NIACIN, IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), COCOA (PROCESSED WITH ALKALI), PARTIALLY HYDROGENATED VEGETABLE SHORTENING (CONTAINS SOYBEAN OIL), CORN STARCH, SALT, ARTIFICIAL FLAVOR.
Related Products in Undefined
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1