Barcode: 8000050837825
Fusilli Tradizionali
by Grand'Italia
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% semoule de blé dur
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic diced pears 100% juice
A NOVA 1
Bartlett Pear Halves In Water, Artificially Sweetened
Weis Quality
A NOVA 4
Organic halved pears bartlett pears in pear juice from concentrate
A NOVA 1
Barlett pear halves in heavy syrup
B NOVA 3
From the field, 100% natural raisins
Weis
D NOVA 1
Seedless 100% Natural Raisins
Weis
D NOVA 1
Organic halved peaches yellow cling peaches in peach & pear juice
A NOVA 1
Peaches, Pears, Pineapple, & Cherries Fruit Cocktail In Light Syrup
Weis Quality
A NOVA 4
Organic diced yellow cling peaches in organic pear juice from concentrate
A NOVA 1
Yellow Cling Sliced Peaches In Water, Artificially Sweetened
Weis
A NOVA 4
Organics organic sliced pears
A NOVA 1
Organic diced peaches & pears yellow cling peaches and bartlett pears in organic pear juice from concentrate
B NOVA 1