Barcode: 2004060000824
Fusilli tricolor
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Sémola de trigo duro, espinacas en polvo (0,7%) y tomate en polvo (0,7%).
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Canela molida
Carrefour BIO, Carrefour
NOVA 1
Anis verde
Carrefour BIO, Carrefour
Garbanzo blanc escacena
De nuestra tierra
A NOVA 1
Té verde
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 1
Mini sobaos
Carrefour
D NOVA 4
Paté del campo
Carrefour
E NOVA 3
Maxi burger
Carrefour
C NOVA 4
Oregano
Carrefour BIO, Carrefour
NOVA 1
Perejil
Carrefour BIO, Carrefour
NOVA 1
Albahaca
Carrefour BIO, Carrefour
NOVA 1
Cœurs de palmiers
Carrefour
B NOVA 3
Berenjena de Almagro
De Nuestra Tierra
C NOVA 3