Barcode: 3596710546688
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semoule de BLÉ dur de qualité supérieure, tomate 1,3%, épinard 0,7%. Traces éventuelles d'œufs, de soja et de moutarde.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Erter
Unil as
A NOVA 1
Kokosmelk
Unil as
E NOVA 1
Tortelloni Ricotta og Spinat
Unil as
C NOVA 4
Pasta penne
Unil as
A NOVA 1
Ananas 300g Eldorado
Unil
NOVA 1
Villris-miks
Unil as
B
Basmatiris Økologisk 1kg Eldorado
Unil as
B
Cornflakes
Unil as
C
Bønnemiks
Unil as
A
Økologiske Kikerter
Unil
B NOVA 3
Fusilli
Unil as
A
Fusilli Fullkorn
Unil as