Barcode: 4061461889586
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 176.0 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 18.8 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
PRECOOKED PASTA (DURUM WHEAT SEMOLINA, WATER), WATER, CREAM, TOMATO, RICOTTA (MILK WHEY, CREAM, SALT, CITRIC ACID), BASIL, GRATED MEDIUM FAT HARD CHEESE (MILK, SALT, CHEESE CULTURES, ENZYMES), KALE, EXTRA VIRGIN OLIVE OIL, SUNFLOWER OIL, CORN STARCH, SALT, GARLIC, SOY FLOUR. CONTAINS: WHEAT, MILK, SOY.
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
White bread
no name
C
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E