Barcode: 0799210666648
Fusilli, WW Semolina
by Bionaturae
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 61.4 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 10.5 g |
| Proteins | 12.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic whole durum wheat flour.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crème de pruneaux
Hello Bio
D NOVA 3
Beurre Bio Cacahuète
Ethiquable
A NOVA 1
Zongedroogde tomaten
Albert Heijn
D NOVA 3
4 nuts
Quaker
B NOVA 4
Plantaardig
Zeeuws Meisje
E NOVA 4
Arachides wasabi
D NOVA 4
Beurre de cacahuète crémeux
Naturaline
A NOVA 1
L'huile Adulte
Quintesens
C
Date et seed nut mix
natural happiness
NOVA 1
Cornichons Aigre-doux
Maille
C NOVA 3
Finesse
Blue Band
D NOVA 4
Salade Batavia Bio Pays Landais
Bio Pays Landais