Barcode: 5000169578704
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 180.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 35.6 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum wheat semolina
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Henglein Knöpfle Eierspätzle
Henglein
C NOVA 3
Pfannen-Gnocchi
Henglein
C NOVA 4
Spätzle
HENGLEIN
C NOVA 3
Frische Knöpfle Eierspätzle
Henglein
C NOVA 3
Dinkel-Pizzateig
Henglein
D NOVA 4
Schupfnudeln
HENGLEIN
C NOVA 4
Kartoffel-Gnocchi
HENGLEIN
A NOVA 4
Kloßteig für Rohe Klöße
Henglein
C NOVA 3
Kloßteig
Nürnberger Kloßteig
C NOVA 3
Schupfnudeln
Henglein
C NOVA 4
Frische Bandnudeln
Henglein
A NOVA 1
Frischer Pizzateig
Henglein
C NOVA 4