Barcode: 20437596
Fusillini cuisson rapide
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
made in italy
nutriscore
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 70.5 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
semoule de _blé_ dur
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Junge Brechbohnen, In Eigenem Saft
K Classic
C NOVA 3
Erbsen sehr fein
K Classic, Kaufland
A NOVA 3
Ananas Scheiben
K-Classic
B NOVA 3
Passierte Tomaten
K Classic
A NOVA 3
Weiße Bohnen mit Suppengrün
K-Classic
C NOVA 3
Junger Gemüsemais
K Classic
C NOVA 3
Junge Erbsen mit Möhrechen Kaufland
K classic
A NOVA 3
Delikatess Rotkohl
K Classic, Kaufland
C NOVA 3
Classic, Ananas In Stücken
K-Classic
B NOVA 3
Kidney Bohnen dunkelrot
K-Classic
B NOVA 4
Junge Erbsen
K-Classic
A NOVA 3
Sauerkirschen
K-Classic
NOVA 3