Barcode: 8015602000107
FUSILLIS COMPLETS
by La bio idea
Labels
organic
eu organic
it bio 008
Available in
france, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 11.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
semoule complète de blé due, eau. OProduit issu de l'agriculture biologique certifiée.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Key food, steamable chopped spinach
Key Food
A NOVA 1
Key food, seedless rye, european hearth bread
Key Food, Key Food Stores Co-Operative Inc.
D NOVA 4
Key food, bunch o' cinnamon squares cereal
Key Food
E NOVA 4
Key food, safflower oil
Key Food
B NOVA 2
Key food, margarine
Key Food
D NOVA 4
Key food, premium red raspberries
Key Food
A NOVA 1
Key food, light red kidney beans
Key Food
A NOVA 3
European Hearth Bread
Key Food Stores Co-Operative Inc.
D NOVA 4
Key food, frosted shredded wheat bite size cereal
Key Food
B NOVA 4
Key food, split top wheat bread
Key Food
C NOVA 4
Key food, natural long grain brown rice
Key Food
B
Key food, extra virgin olive oil
Key Food
B NOVA 2