Barcode: 10768587
Fusillo Integrale
by Voiello
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
made in italy
trefilage au bronze
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 62.8 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 8.5 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semola integrale di grano duro (varietà "AUREO"), acqua. Può contenere tracce di soia.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sesame Seed
La Colombiana Ent. Inc.
A NOVA 1
Seeded Multigrain Bread
CARBONAUT
A NOVA 4
Gluten Free Seeded Bread
Carbonaut
B NOVA 4
Seed bread
Carbonaut
A NOVA 4
CARBØNAUT Gluten Free Bread
CARBØNAUT
B NOVA 4
HOT DOG BUNS
CARBØNAUT
A NOVA 4
Super Premium Farinha de Trigo
Selmi
A NOVA 1
Shrimp pad thai
Lemon Grass Kitchen
C NOVA 4
El Mariachi, Chiles & Spices
La Colombiana Ent. Inc.
A
Red Barn, Chandler Walnut Halves
Red Barn Antiques Collectables And Walnut Processing
A NOVA 1
Original Bread
Carbonaut
A NOVA 4
Whole Cumin
La Colombiana Ent. Inc.
NOVA 1