Barcode: 3760113765889
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 73.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semoule de blé dur, eau.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole Cashews
Nice
C NOVA 4
Roasted Sunflower Kernels
Nice
C NOVA 3
Apple juice from concentrate
E NOVA 1
Almond & Pistachio Mix
Nice!
C NOVA 3
Lime Juice
Nice
B NOVA 3
Roasted In Shell Pistachios
Nuts! For You
D NOVA 3
Pistachio kernels
C NOVA 3
Sun dried raisins
Nice!
D NOVA 1
Honey Roasted Peanuts
Nice
NOVA 4
Nice!, 100% juice, orange
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 1
Sweet Tea
D NOVA 3
Sainsburys Lightly Seeded Bread thick sliced 800g
By sainsbury's
B NOVA 4