Barcode: 8032591571845
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 13.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum Wheat semolina, water. Contains: Wheat flour
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Potatoes, shallots, & rosemary with roasted garlic herb butter
C NOVA 3
Miche Boule Round Loaf
Boulart
C NOVA 3
Belgian Loaf
Boulart
C NOVA 3
Roasting roots
A NOVA 1
Roasting root vegetables with roasted garlic herb butter
A NOVA 3
Red Pepper & Onion Fougasse
Boulart
C NOVA 3
Seasoned squash, onion & dill
A NOVA 1
Mixed veggies with roasted garlic herb butter
B NOVA 3
Zucchini noodle bowl
A NOVA 1
Organic butternut squash noodles
A NOVA 1
Butternut squash with brown sugar cinnamon butter
A NOVA 3
Ciabatta Dinner Rolls
Boulart
C NOVA 3