Barcode: 8008343201551
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 69.5 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 14.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semola di grano duro./ DURUM WHEAT SEMOLINA PASTA. Ingredients: Durum wheat semolina./ PÂTES ALIMENTAIRES DE SEMOULE DE BLÉ DUR DE QUALITÉ SUPÉRIEURE Ingrédients: Somoule de blé dur de qualité out
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Coquilletes
La Mediterranea
A
ΣΠΑΓΓΕΤΙ Νο6
ΜΑΚΒΕΛ
B
Πλεξούδες
Μisko
A NOVA 1
Pâtes Grecques
Makbea
B NOVA 1
Thin Noodles
Misko
NOVA 1
Makbea
Makbea
B
Tagliatelle
Panag. Sp. Dakos S.A. Pasta & Food Products
A NOVA 1
Kritharaki
Delphi
B NOVA 1
Σπαγγετίνη Νο 6
ΜΑΚΒΕΛ
B NOVA 1
Spaghetti n°6
Mediterranea
B NOVA 4
Mini Bread Chips - Tottis Fine Bakery
Tottis fine bakery
D NOVA 4
Pâte
Misko
B NOVA 1