Barcode: 3046920022415
Fusion 70% & Milch
by Lindt
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 554.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 21.0 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Kakaomasse, Zucker, Kakaobutter, Vollmilchpulver, Milchzucker, Magermilchpulver, Emulgator (Sojalecithin), Gerstenmalzextrakt, Vanille, Aroma. Kann Haselnüsse, Mandeln und andere Schalenfrüchte enthalten.
Related Products in Snacks
Chocolate Rye Crumb Milk & Sea Salt
Pump Street Bakery
E NOVA 3
chispi chocs
Gaveti
D NOVA 3
Original Butterscotch
Kolbe Candy Company
NOVA 3
Jelly Babies
Maynards Bassets
E NOVA 4
Irish potato crisps
NOVA 4
guimauve d'Antan
E NOVA 4
Reglisse vanillee
Le Comptoir Du Pastillage
D
Kit Kat Chunky
Nestlé
E NOVA 4
Chewy chocolate chip granola bar
Quaker
E NOVA 4
Fruit and nut bar
Nature Valley
C NOVA 3
Bubble gum
Bubbleyum
D NOVA 4
Puff cookies with sugar palmiers
E NOVA 4