Barcode: 3023290054444
Fusion Chai Latte
by Nestea
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
rainforest alliance
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.8 g |
| of which sugars | 14.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Leche desnatada pasteurizada (95%), azúcar, extracto de té, extracto de especias (jengibre, canela, hierba limón, clavo, cardamomo).
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Mini Root Beer
A&W
E NOVA 4
Leite desnatado
parmalat
B NOVA 4
Tourtel 6X27,5CL TOURTEL TWIST FRAISE RHUBA 0.0 DEGRE ALCOOL
TOURTEL, Tourtel Twist, Tourtel Twist Fraise Rhubarbe, Tourtel Twt Fraise Rhubarbe
C NOVA 4 Eco-Score C
Vanilla Cream Soda
Virgil's
E NOVA 4
Café Caramel
ATKINS
B NOVA 4
Fanta orange
Fanta
THIRST QUENCHER COOL BLUE
GATORADE
C NOVA 4
Bière Sans Alcool FRAISE RHUBARBE 0,0%
TOURTEL, Tourtel Twist Fraise Rhubarbe, Tourtel Twt Fraise Rhubarbe
C NOVA 4 Eco-Score D
Strawberry Soda
Crush
E NOVA 4
strawberry & Camilla yoghurt drink 0% fat
Melkunie protein
NOVA 4 Eco-Score E
Whey Protein
Optimum Nutrition
E NOVA 4
Ground Beef Patties
Trader Joe's Butcher Shop
E NOVA 4